Učenici osmih razreda naše škole 25. i 26. siječnja su posjetili grad Vukovar te tako bili sudionicima projekta „Posjet osmih razreda Vukovaru“. Cilj je projekta učenike osmih razreda, kroz dvodnevne posjete Vukovaru, učiti o vrijednostima Domovinskoga rata i Bitke za Vukovar.

          [URIS id=401]

Posjet je uključivao održavanje predavanja o Domovinskom ratu u skladu s nastavnim programom predmeta Povijest za osme razrede, obilazak svih mjesta sjećanja vezanih za Domovinski rat, prenošenje poruke mira, prihvaćanje različitosti i suosjećanja kroz Školu mira. U sklopu dvodnevnog posjeta, osim obilaska memorijalnih lokaliteta – Spomen-doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen-doma Ovčara, Masovne grobnice Ovčara, Kukuruznog puta – „Put spasa“, Mjesta sjećanja – Vukovarska bolnica ’91, MCDR-a Vukovar – bivše vojarne 204. VU brigade i Memorijalnoga groblja žrtava Domovinskoga rata u Vukovaru, učenici su posjetili i Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture.

Nakon dolaska u Vukovar učenici su prvo odslušali dva predavanja, a nakon ručka, u pratnji učiteljica i vodiča, posjetili Dvorac Eltz te Muzej vučedolske kulture. Drugoga je dana, nakon doručka, uslijedio obilazak Vukovarske bolnice, Spomen-doma na Trpinjskoj cesti, Spomen-doma Ovčara, Masovne grobnice Ovčara, Memorijalnoga groblja branitelja te MCDR-a Vukovar – bivšu vojarnu 2014. VU brigade.

Nakon ručka učenici su posjetili Školu mira i poslušali predavanje o važnosti očuvanja mira. Nakon predavanja započeo je kviz o Domovinskome ratu u Vukovaru. Predstavnice, natjecateljice naše škole, bile su Dorotea Batur i Marija Magdalena Deželić te su osvojile 4. mjesto. Naši su osmaši, kao i njihove učiteljice u pratnji, dostojanstveno i ponosno ispisali svoj posjet Vukovaru.

Prije odlaska osmaša na terensku nastavu svi učenici naše Škole tjedan dana su prikupljali higijenske potrepštine i hranu koju su osmaši  predali u socijalnu samoposlugu u Vukovaru.