Učenici osmih razreda naše škole 25. i 26. siječnja su posjetili grad Vukovar te tako bili sudionicima projekta „Posjet osmih razreda Vukovaru“. Cilj je projekta učenike osmih razreda, kroz dvodnevne posjete Vukovaru, učiti o vrijednostima Domovinskoga rata i Bitke za Vukovar.

          

Fotogalerija Vukovar

Vukovar (1)
Vukovar (11)
Vukovar (7)
Vukovar (15)
Vukovar (4)
Vukovar (4)
Vukovar (5)
Vukovar (13)
Vukovar (17)
Vukovar (8)
Vukovar (8)
Vukovar (12)
Vukovar (18)
Vukovar (18)
Vukovar (9)
Vukovar (6)
Vukovar (6)
Vukovar (14)
Vukovar (2)
Vukovar (2)
Vukovar (10)

Posjet je uključivao održavanje predavanja o Domovinskom ratu u skladu s nastavnim programom predmeta Povijest za osme razrede, obilazak svih mjesta sjećanja vezanih za Domovinski rat, prenošenje poruke mira, prihvaćanje različitosti i suosjećanja kroz Školu mira. U sklopu dvodnevnog posjeta, osim obilaska memorijalnih lokaliteta – Spomen-doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen-doma Ovčara, Masovne grobnice Ovčara, Kukuruznog puta – „Put spasa“, Mjesta sjećanja – Vukovarska bolnica ’91, MCDR-a Vukovar – bivše vojarne 204. VU brigade i Memorijalnoga groblja žrtava Domovinskoga rata u Vukovaru, učenici su posjetili i Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture.

Nakon dolaska u Vukovar učenici su prvo odslušali dva predavanja, a nakon ručka, u pratnji učiteljica i vodiča, posjetili Dvorac Eltz te Muzej vučedolske kulture. Drugoga je dana, nakon doručka, uslijedio obilazak Vukovarske bolnice, Spomen-doma na Trpinjskoj cesti, Spomen-doma Ovčara, Masovne grobnice Ovčara, Memorijalnoga groblja branitelja te MCDR-a Vukovar – bivšu vojarnu 2014. VU brigade.

Nakon ručka učenici su posjetili Školu mira i poslušali predavanje o važnosti očuvanja mira. Nakon predavanja započeo je kviz o Domovinskome ratu u Vukovaru. Predstavnice, natjecateljice naše škole, bile su Dorotea Batur i Marija Magdalena Deželić te su osvojile 4. mjesto. Naši su osmaši, kao i njihove učiteljice u pratnji, dostojanstveno i ponosno ispisali svoj posjet Vukovaru.

Prije odlaska osmaša na terensku nastavu svi učenici naše Škole tjedan dana su prikupljali higijenske potrepštine i hranu koju su osmaši  predali u socijalnu samoposlugu u Vukovaru.