Međužupanijsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa održano je u subotu, 14.4.2018. godine, a domaćini su bili GDCK Sisak i OŠ 22. lipnja Sisak.

Na natjecanju je nastupilo deset ekipa podmlatka iz Zagrebačke i Sisačko-moslavačke županije, a naša je ekipa, pod vodstvom mentorice Daliborke Turk, osvojila šesto mjesto. Ekipu su predstavljale Ana Turković, Ema Pavletić, Marija Jandrej, Marija Cvetnić, Viktorija Varga i Mia Sedlarić.

Na prve četiri radne pozicije provjeravalo se znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, Međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima, a na posljednje dvije pozicije znanje i vještine u pružanju prve pomoći.

Čestitamo našim učenicama na postignutom rezultatu i uspješnom predstavljanju naše škole!

Daliborka Turk, uč.

[URIS id=1517]