Danas smo obilježili Europski dan jezika. Družili smo se preko skypa s prijateljima u Portugalu.

Petaši i šestaši naše škole predstavili su Hrvatsku, Pisarovinu, školu i, naravno, naše Vatrene!

Portugalski učenici su predstavili svoju školu i sebe, a čak su se potrudili naučiti i neke izraze na našem jeziku.

Nakon toga uslijedio je razgovor među učenicima. Našli smo zajedničku temu: Fortnite videoigricu i plesove te  općepoznate nogometaše – našeg Luku i njihovog Ronalda. Naš Lucijan Z. je pokazao da je pravi majstor u Fortnite plesovima, što su prepoznala i djeca u Portugalu.

Druženje smo završili svima nam dobro poznatom pjesmicom Bratec Martin koju smo pjevali na hrvatskom, engleskom i portugalskom jeziku.

Škola partner bila nam je Agrupamento de Escolas de Aver-o-Mar iz mjesta Povoa de Varzim s kojom smo se već prošle školske godine upoznali u Bookmark Projectu.

Projekt su u našoj školi organizirale učiteljica engleskog jezika Maja Knez Vranić, učiteljica glazbene kulture Mirjana Štulhofer i školska knjižničarka Blanka Špeglić. Zahvaljujemo i vjeroučiteljici Smilji Matijević koja je snimala cijeli današnji događaj.

Učenicima se današnji događaj jako svidio i vesele se novom druženju sa svojim portugalskim vršnjacima.

učiteljice Maja Knez Vranić i Blanka Špeglić

Europski dan jezika