Danas smo obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara, Međunarodni dan tolerancije i Međunarodni dan djeteta. Učenici predmetne nastave slušali su dvosatno predavanje koje su pripremili učitelji Igor Baldassi i Danijela Kordić. Učitelj Baldassi govorio je o Domovinskom ratu diljem Hrvatske, stradanjima civila i vojnika, a najviše riječi bilo je o Vukovaru i Škabrnji čije tužne obljetnice smo i obilježavali. Tijekom predavanja, naši učenici koje je pripremila učiteljica Kordić, čitali su stihove i tekstove hrvatskih književnika (Siniša Glavašević, Stjepan Tomaš, Željka Jurić) te svjedočanstva onih koji su za vrijeme Domovinskog rata bili djeca i proživljavali ratne strahote (zbirka zapisa “Krhotine djetinjstva“) .

Predavanje je završilo rečenicom: Povijest je učiteljica života.

Stara, stara poslovica… E, da je barem ljudi malo bolje razumiju.

 

Tijekom dana u blagovaonici se na velikom ekranu mogla pogledati i zanimljiva, a nadasve poučna, powerpoint prezentacija koju je pripremio učenik naše škole Tano Š.  na temu “Prava djeteta”.

 

 

 

[URIS id=3324]