Čekali smo, čekali i… isplatilo se! Tijekom praznika stigli su straničnici s drugog kraja svijeta, iz dalekog Hong Konga, izrađeni posebno za naše učenike 3. razreda u Pisarovini.

Škola u Pisarovini i osnovna škola TWGHs Lo Yu Chik iz Hong Konga određene su za partnere u Mjesecu školskih knjižnica 2018. i obvezale su se razmijeniti straničnike koje su izradili učenici. Dalek je put od nas do Hong Konga, a i obrnuto; međutim, straničnici koji su poslani na put iz Azije k nama, ipak su nas pronašli!

Svaki straničnik, koji smo dobili, je unikatan, ručno izrađen i ukrašen motivima Hong Konga, prizorima lokalnih običaja, hrane ili životinja. Posebni su i po tome što je na svakom nešto napisano kineskim pismom, odnosno znakovima. A, što je napisano…nismo još dešifrirali. 🙂

Straničnici iz Azije izloženi su na panou u učionici 3. razreda ovaj tjedan. Svratite, pogledajte!

Učenici 4. razreda svoje straničnike su dobili od portugalskih učenika.

Veseli, šareni, različitih oblika i formata, straničnici su razveselili naše učenike. Možda im malo olakšaju i čitanje lektire?!

Blanka Špeglić, šk. knjižničarka

[URIS id=4214]