Dan škole svake godine obilježavamo krajem svibnja.

Ove smo godine tim povodom upriličili Dan otvorenih vrata. Učenicima i roditeljima smo predstavili ono najzanimljivije čime smo se u ovoj školskoj godini bavili. Učitelji i učenici su zajedničkim snagama proveli niz radionica i aktivnosti te na nešto drugačiji način od uobičajenog predstavili svoj predmet ili izvannastavnu aktivnost.

Započeli smo igrokazima za sve posjetitelje: “Zid” izvela je dramska skupina koju vodi učiteljica Maja Koščica, a kojim se naša škola ove godine predstavila na smotri”LiDraNo”;  “Pjeguljicu” je pripremila je učiteljica Danijela Kordić. Slijedila je donacija dva bicikla koje je našoj školi donirao HAK Jastrebarsko. Bicikle su preuzeli članovi Prometne skupine.

Nakon zajedničkog dijela mogli ste birati u koju ćete se radionicu uključiti. Ponuda je bila stvarno raznolika, a što god da ste odabrali, bilo je odlično. U prvom dijelu tu su bili: Zbor “Zvjezdice” – Jukebox (učiteljica Mirjana Štulhofer), Hrvatske dječje tradicijske igre s pjevanjem (učiteljica Marija Dujmović), Radionica slaganja tangrama i geometrijskih tijela (učiteljica Ankica Zebić), Artbot, Spaghetti Challenge (učiteljice Franka Vukin, Karolina Horvat i Jasminka Patafta), “Čarolija pokusa” (učitelji Ida Herak, Mladen Tuka, Daliborka Turk i Branimir Rajšel), “Amazing Croatia” (učiteljice Maja Knez Vranić i Blanka Špeglić), Vjeronaučni kutak (vjeroučiteljica Smilja Matijević) i Pričaonica (učiteljica Danijela Kordić).

Slijedio je drugi set i radionice: “Oblačno bez ćuftica” (učitelj Igor Baldassi), filcanje vune (učiteljica Miliana Škurla), robotika (radionicu su vodili učenici), “Moja Hrvatska” (učiteljice Blanka Špeglić i Maja Knez Vranić), Artbot, Spaghetti Challenge (učiteljice Franka Vukin, Karolina Horvat i Jasminka Patafta), a u školskoj dvorani učiteljica Sandra Šarić organizirala je igre brzine, spretnosti i okretnosti.

Nadamo se da su se naši posjetitelji dobro zabavili; nama učiteljima je bilo super!

Dan škole – Dan otvorenih vrata organiziran je i u PŠ Bratina i PŠ Donja Kupčina.

Blanka Špeglić, školska knjižničarka

[URIS id=5700]