Tijekom Mjeseca hrvatske knjige sudjelovali smo u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja. Kviz organiziraju Knjižnice grada Zagreba kao jednu od brojnih aktivnosti kojima obilježavaju ovaj, knjižničarima poseban mjesec.

Kviz je imao naziv „6 autora traži čitatelja“ te je za sudjelovanje trebalo pročitati knjige:

  • Danijela Pavlek: Knjiga recepata za pilotiranje kroz djetinjstvo
    (ilustracije Vanda Čižmek)
  • Mladen Kopjar: Moj tata Indijanac (ilustracije Davor Pavelić)
  • Ivana Adlešić Pervan: Učim letjeti, a nemam krila
    (ilustracije Branka Hollingsworth Nara);

Dakle, tri autora i tri ilustratora te tri knjige i tri različita žanra – vrlo zanimljivo!

Kviz se rješavao online, proučavajući ponuđene izvore informacija i tražeći odgovore. Naša školska pobjednica Leona Š. sudjelovala je u završnom izvlačenju, no tamo sreća je nije poslužila. Svečanost je zbog epidemiološke situacija bila ograničena na mali broj sudionika, ali se na youtube kanalu Knjižnica grada Zagreba mogla pratiti u realnom vremenu.

U kviz se u našoj školi uključilo 30-ak učenika te, iako nisu svi uspjeli pročitati zadane naslove zbog nedostupnosti knjiga, proučavanjem online izvora informacija uspjeli su odgonetnuti točne odgovore!

Blanka Špeglić,

školska knjižničarka