Izvannastavna aktivnost pod radnim naslovom Foto grupa okupila je skupinu učenika petih razreda naše škole koji su kroz nastavnu godinu učili o temeljnim pojmovima vezanim za fotografiju i primjenjivali naučeno znanje snimajući fotografije fotoaparatima na svojim pametnim telefonima. Učenici su dobivali mjesečne fotografske zadatke i kroz godišnja doba dnevnički bilježili promjene u prirodi, ljepotu vlastitog kraja, kao i ekološke probleme. Rad Foto grupe sažet je u digitalnoj foto knjizi koju možete pogledati klikom na poveznicu:

Foto knjiga

Rad foto grupe sastojao se i u prikupljanju učeničkih fotografija ekološke tematike koje je voditeljica INA Foto grupe, učiteljica Talijanskog jezika Jasna Perić, u svojstvu mentora, prijavila na foto natječaj „Eko-fotka 2022.“ u organizaciji OŠ Ferdinandovac, na kojem je 16. lipnja 2022., učenica naše škole, Katja Rajšel, svojom fotografijom „Otpad u šumi“ osvojila srebrnu plaketu za B temu natječaja naziva “Ovo nanosi bol našoj majci Prirodi“, a fotografijom “Suho lišće” ista je učenica sudjelovala i u završnoj virtualnoj izložbi odabranih 50 fotografija (od njih prijavljenih 896) teme A natječaja naziva “Priroda je u najmanjim stvarima najveličanstvenija – Natura in minimis maxima.” Čestitke Katji i ostalim učenicima naše škole koji su svojim radovima sudjelovali u natječaju (Marija Brcković, Pavle Harambašić, Stella Marković, Lukas Čačković, Anja Radinić, Nika Skender).

Poveznica na izložbu Eko-fotka za Temu A:  https://photos.app.goo.gl/8VVjVfPLHf52LCwX9

Poveznica na izložbu Eko-fotka za Temu B:  https://photos.app.goo.gl/miJBEZVtP3p96ZgZ6

Poveznica na katalog Eko fotke: Katalog Eko-fotka

Jasna Perić, učiteljica Talijanskog jezika