Učenica naše škole, Dunja Peršin, dolaskom u 5.r. donosi nam rezultate svog bogatog rada iz PŠ Bratina. Naša školska knjižnica povećat će se za još jednu edukativnu slikovnicu naziva „ Najpoznatiji hrvatski izumitelji“. Slikovnica je uz mnoge kreativne uratke nastala za vrijeme izvannastavne aktivnosti „Kreatori i inovatori 21. stoljeća“, koju vodi učiteljica Irena Cindrić.

Dunja je određeni dio nastavne godine na spomenutoj izvannastavnoj aktivnosti proučavala neke od naših najpoznatijih izumitelja te odabrala dio onih koji su na nju ostavili najupečatljiviji dojam.

Slikovnica je napravljena u crtačkoj tehnici olovkom i prikazuje portrete izumitelja te njihovih zanimljivijih izuma.

Dostupna je u našoj knjižnici gdje je možete pogledati i prolistati. Također, obrađena je i u alatu Book Creator kreativnom rukom naše knjižničarke Blanke Špeglić i dostupna na web stranici naše škole, u prilogu ispod članka.

                                                                                                                  Irena Cindrić, učiteljica